Şeker mi şeker bir How I Met Your Mother teorisi |

  Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlerle dizisi bitse de teorilerin ardı arkası kesilmeyen, sosyal tespitlerde ve ilişki kurallarında bir çığır açmış en iyi komedi dizilerinden How I Met Your Mother hakkında bir Reddit kullanıcısı tarafından ortaya atılmış teori hakkında konuşacağız.

  Yaklaşık bir buçuk yıl önce ortaya atılan teoriye göre herkesin hatırlayacağı gibi dizideki tüm karakterler kendine benzeyen (Doppelganger) kişiler bulmuştu. Örneğin lezbiyen Robin ve bıyıklı Marshall. İşte teori tam burada kendini gösteriyor. Teoriye göre bu Doppelganger kişilikler aslında karakterlerimizin içten içe istedikleri ve arzuladıkları yaşam stilinde takılan kişilikler. Mesela lezbiyen Robin, Robin’in içten içe babasının yetiştirdiği gibi daha erkeksi görünmeyi arzuluyor. Bıyıklı Marshall da tahmin edebileceğiniz gibi hiç bıyığı çıkmayan Marshall’ın içten içe bıyıklı olmak istediğini gösteriyor. Striptizci Lily ise bize Lily’nin derinlerden içindeki ateşli kısmı sergileyen annelikten ve her türlü sorumluluktan uzak direklerde dans ederek hayatını kazanmak istediğini ortaya koyuyor. Doktor Stangel ise Barney’in gönülden her gün kadınların vajinal bölgesine bakan ya da kadınlarla sağlıklı ilişki kurabilen ve aynı zamanda bunu kadınların vajinasına bakarak yapan bir doktor olmak istediğini söylüyor pek sevgili bizlere. Son olarak da Meksikalı güreşçi Ted de bizlere Tedin aslında cool, maço ve güçlü biri olmak istediğini ki bunlar Ted gibi güçsüz, dalga geçilen ve çocukken zorbalardan çok çekmiş biri için çok alışılagelmiş bir durum, olmak istediğini anlatıyor.

  Teori yayınlandıktan sonra dizinin Fanları tarafından aşırı desteklendi ve hatta dizinin yaratıcısı Carter Boys attığı twwet de teoriyi onaylar bir şekilde bu teoriyi kim yayınladı ? tebrikler çikolata fabrikası kazandınız. İfadelerini kullandı bunu espritüel bir yaklaşımla mı yoksa gerçekçi bir yaklaşımla mı söyledi asla bilemeyeceğiz ama bu teori kesinlikle kanıtlıyor ki diziyi bu bakışla bir daha izlemeliyiz. Bir sonraki yazımda görüşürüz arkadaşlar.

  8 Eylül 2017

  16 Eylül 2017

  9 Nisan 2017

  Sitemizi Beğendin mi? O zaman bizi sosyal medyada takip et !!

  blogcu bunu beğendi:

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.